GŁÓWNE INFORMACJE
- Termin podróży: 25.08-01.09.2018
- Formuła podróży: „Arrive & Ride” (dojazd „na kołach”)
- Nawierzchnia: 100% asfalt
- Liczba właściwych etapów: 6
- Liczba kilometrów do pokonania: 1833 km (bez dojazdu na miejsce i powrotu)
- Łączny czas w siodle: ok. 34 h
- Najdłuższy etap: 324 km (nie licząc dojazdu)
- Najkrótszy etap: 261 km
- Poziom trudności: średni (dla mniej doświadczonych motocyklistów miejscami trudny)
KOSZT WYJAZDU
- 699 Euro za osobę w pokoju 2 os.
- 1199 Euro za dwie osoby podróżujące jednym motocyklem (pokój 2 os.)
OPIS PODRÓŻY
Alpy - to piękne, ciągnące się prawie do Lazurowego Wybrzeża pasmo górskie jest prawdziwym motocyklowym rajem. Dobrej jakości asfalty, mnóstwo wiraży, cudowne, górskie krajobrazy i wszechobecna motocyklowa brać tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat. Przygotuj się na zmienną pogodę, różnice wysokości i temperatur, będziemy podróżować po drogach należących do Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Włoch. W trakcie tej podróży znacznie poprawisz swoje motocyklowe umiejętności, będziesz też miał okazję zgromadzić pamiątkowe naklejki ze słynnych, alpejskich przełęczy. Uprzedzamy, po powrocie do Polski będzie się czym pochwalić, a Twoje notowania w motocyklowym światku pójdą mocno w górę. Gotowy na prawdziwą alpejską przygodę? Zapraszamy!
Podróż realizowana jest w formule „Arrive & Ride”. Spotykamy się wieczorem w Austrii, w pięknie położonym, gościnnym pensjonacie (okolice Zell Am See). Możesz dojechać tam indywidualnie albo razem z nami ze Śląska. Odległość od polskiej granicy to tylko ok. 600 km. Następnego dnia rano po śniadaniu, przez piękne tereny Alp austriackich, jedziemy dalej w stronę Tyrolu, aby późnym popołudniem zameldować się w komfortowym, alpejskim hotelu. To będzie nasza stała baza wypadowa na kolejne etapy podróży, które pokonywać będziemy już bez bagażu. W planie wyprawy piękne górskie jeziora, najsłynniejsze alpejskie drogi (m.in. Stelvio, Silvretta, Kaunertaler i Oetztaler Gletscherstrasse, Timmelsjoch, Jaufenpass czy kultowy Grossglockner), przejazd przez nieoświetlony, najwyżej położony tunel w Europie i spacer w tunelu wewnątrz lodowca. A ponieważ nie samą jazdą człowiek żyje, będą także i inne, turystyczne atrakcje … To będzie podróż, której nie zapomnisz nigdy!
Plan podróży:
Dojazd: Gliwice (PL) – Fusch (AT)
Długość: 698 km
Czas w siodle: 7 h
Etap 1: Gerlospass (AT) – Zillertaler Hoehenstrasse (AT) – Kuhtai Sattel (AT)
Długość: 307 km
Czas w siodle: 6 h
Etap 2: Walchensee (DE) – Kochelsee (DE) – Plansee (DE)
Długość: 324 km
Czas w siodle: 6 h
Etap 3: Brennerpass (AT) – Jaufenpass (AT) – Timmelsjoch (AT)
Długość: 324 km
Czas w siodle: 5,5 h
Etap 4: Kaunertal (AT) – St. Anton (AT) – Sonntag (AT) – Silvretta (AT)
Długość: 310 km
Czas w siodle: 6 h
Etap 5: Reschenpass (IT) – Stelvio (IT) - Umbrailpass (CH) – Ofenpass (CH)
Długość: 261 km
Czas w siodle: 5,5 h
Etap 6: Saalach (AT) – Grossglockner (AT)
Długość: 307 km
Czas w siodle: 5 h
Powrót: Fusch (AT) - Gliwice (PL)
Długość: 698 km
Czas w siodle: 7 h
INFORMACJE DODATKOWE
Koszt wyjazdu obejmuje:
- udział w podroży
- ubezpieczenie uczestnika (KL i NNW)
- 5 noclegów w hotelu *** i 2 noclegi w pensjonacie wraz z opłatą klimatyczną
- 5 śniadań podczas pobytu w hotelu oraz 2 śniadania w trakcie pobytu w pensjonacie
- asystę opiekuna-przewodnika na trasie podróży
Koszt wyjazdu nie obejmuje:
- paliwa
- napojów
- wyżywienia, poza śniadaniami (możliwość dokupienia 5 obiadokolacji w hotelu w cenie 90 Euro od osoby)
- opłat parkingowych oraz drogowych (winiety i opłaty za drogi)
- ubezpieczenia motocykla (obowiązkowo w wariancie assistance)
Wszystkie posiłki są przygotowywane przez miejscowe hotele lub lokale gastronomiczne i zazwyczaj obejmują dania typowe dla miejscowej kuchni regionalnej. Specjalne diety tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z gestorami bazy noclegowej i za dodatkową opłatą.